15 Niedziela Zwykła - 15 lipca 2018r.

 

  1. Jutro (16.VII) w parafii drugorzędny odpust ku czci M.B. Szkaplerznej. Możliwość zyskania odpustu zupełnego oraz przystąpienia do Rodziny Szkaplerznej. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00. Przed nią (o godz. 17.40) cotygodniowa nowenna. Zapraszam wszystkich do wspólnego świętowania. Przeżyjmy też jutrzejszy dzień świątecznie, powstrzymując się od prac niekoniecznych.
  2. Od wtorku rozpoczęcie II turnusu rekolekcji oazowych (II stopień Oazy Nowego Życia) w naszym Domu Rekolekcyjnym. Rekolekcje te poprowadzą ks. Krzysztof Kalamaszek i ks. Mateusz Olbrot.
  3. Msza św. w dzień powszedni o godz. 12.00.
  4. Dziękuję za posprzątanie i ubranie kościoła na odpust. Panom Józefowi i Edwardowi za wykoszenie trawy. O posprzątanie świątyni w sobotę od godz. 8.30 proszę rodziny z domów od numeru 164 do 172. Radnych z Parafialnej Rady Duszpasterskiej proszę o pozbieranie po domach III raty na remont kościelnego dachu, a Was wszystkich o ofiarność.
  5. Zachęcam do lektury dzisiejszego numeru „Niedzieli”. W nim m. in. artykuł o zawierzeniu M.B. Szkaplerznej małego dziecka. Natomiast w najnowszym numerze „Rodziny Szkaplerznej” artykuł o sławnych Polakach, którzy nosili szkaplerz.