25 Niedziela Zwykła - 24 września 2017r.

  1. Msza św. w dzień powszedni o godz. 17.00, w czwartek o godz. 7.00.
  1. Od najbliższej niedzieli rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Matka Boża objawiając się 100 lat temu w Fatimie, powiedziała do dzieci: ”Odmawiajcie różaniec codziennie, abyście uprosili pokój dla świata i koniec wojny” . Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w naszej świątyni. O godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo różańcowe przy ołtarzu M.B. Szkaplerznej. Zachęcam też do rodzinnego i prywatnego odmawiania różańca.
  1. Ponadto: w poniedziałek bł. Władysława z Gielniowa, w środę św. Wincentego A Paulo, w czwartek św. Wacława, w piątek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w sobotę św.W najbliższą niedzielę po Sumie zmiana tajemnic różańcowych.           
  1. Od piątku (29.IX) w Kinie w Nowej Dębie grany jest film pod tytułem: „Fatima, Ostatnia tajemnica”, stworzony specjalnie z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Gorąco zachęcam do wybrania się do kina tym bardziej, że wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.
  2. W dzwonnicy wyłożone są listy na których można złożyć podpis w sprawie zakazu aborcji eugenicznej, czyli zabijania dzieci poczętych, podejrzewanych o niepełnosprawność bądź chorobę. Biskup Rzeszowski gorąco zachęca, aby wziąć udział w tej szlachetnej akcji związanej z obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”.
  3. W Cmolasie można zapisać się na wyjazd do Horyńca w ramach wielkiej modlitwy różańcowej na granicach kraju. Szczegóły na plakacie.
  4. Przypominam o dzisiejszym zebraniu wiejskim po Sumie, jak i też o możliwości składania makulatury.
  5. Dziękuję za posprzątanie i ubranie kościoła. Dziękuję za ofiary w ramach III raty. Prace przy dzwonnicy rozpoczniemy w połowie października i potrwają do końca listopada. Do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 proszę rodziny z domów od numeru 81 do 84.