16 Niedziela Zwykła - 23 lipca 2017r.

 

  1. Kończymy dzisiaj Tydzień św. Krzysztofa. Zbiórka pieniędzy do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy. Po Mszy św. na parkingach poświęcenie samochodów.

 

  1. Msza św. w dzień powszedni połączona z Mszą oazową o godz. 12.00, sobotę o godz 18.00.

 

  1. W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek św. Kingi, we wtorek św.Jakuba Apostoła, w środę śś. Joachima i Anny, rodziców NMP, w sobotę św. Marty.

 

  1. W związku z rozpoczynającym się od następnego wtorku sierpniem, miesiącem abstynencji i trzeźwości, Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno/moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa . Jest ona także znakiem troski o zbawienie tych, którzy nadużywają alkoholu lub są zagrożeni uzależnieniem. Na ołtarzu Matki Bożej Szkaplerznej wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości. Proszę o podjęcie w sierpniu abstynencji od napojów alkoholowych i wpisanie się do tej księgi. Proszę o wpisanie się szczególnie tych, którzy należą do Bractwa Szkaplerznego.

 

  1. W dniach 4 – 13 sierpnia odbędzie się 40 Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcam do wzięcia w niej udziału młodzieży z naszej parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 

  1. Dziękuję za posprzątanie i ubranie świątyni. Dziękuję za ofiary od sprzątających (210 zł). Został zakupiony odkurzacz do kościoła. Do sprzątania w sobotę od godz. 8.30 zapraszam rodziny z domów od numeru 49 do 55a. Proszę o pamiętaniu podlania kwiatków w ciągu tygodnia.